Hizmet Sözleşmesi

Firmamız üzerinden hizmet alanlar kişiler bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar. Sözleşmenin okunmayarak kabul edilmesi halinde tüm mesuliyet hizmet alana aittir.
 

1-)  Alınan hizmetlerin hiç birinde illegal ( yasa dışı ) içerik, döküman, resim veya bilgi bulundurmak kesinlikle yasaktır. Sunuculara zarar vermek isteyen yada saldırı amaçlı kullanmakta kesinlikle yasaktır.

2-)  Firmamız verilen hizmet limitlerinin ( CPU , Trafik , Hat vs. ) aşılması durumunda hizmeti uyarısız askıya alma hakkı mevcuttur.

3-)  Firmamız kişinin aldığı hizmeti yasa dışı ve art niyetli şekilde kullanımlarında hizmeti iptal etme hakkına sahiptirler.

Sanal Sunucu, Hosting , Reseller hizmetlerinde 7 gün içerisinde geri iade mevcuttur.Hizmetin kullanildigi süre ve vergiler hesaplanir ve ödenen ücretten düsülür, kalan tutar iade edilir. Keyfi geri ödeme istekleri göz önünde bulundurulmaz.Sanal Sunucu Hizmetlerin de 10 TL kurulum ücret iade yapılırken kesilecektir.

Kiralık sunucu ,Lisans hizmetlerinde ( cpanel,windows,solusvm ve diğer ) lisanslarda iade yapılamamaktadır.

Ozkulaİnternet Hizmetleri , barındırılan sunucunun ve diğer hizmetlerin sipariş tarihinden itibaren sipariş edilen süresinin bitimine kadar alınan hizmetin UP(açık) tutulmasından sorumludur. Aşağıdaki kuralların ihlâl edilmesi durumunda bu sorumluluk ortadan kalkacak ve söz konusu hizmet kapatılacaktır. 

Ödeme; Ozkula İnternet Hizmetleri 'nin sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut müşterilerimizin ödeme tarihlerinin hafta sonu veya tatil günlerine denk gelmesi durumunda hizmet ödemelerinin hafta sonu ya da tatil günlerinden önceki iş günlerinde ödenmesi gerekmektedir.Ozkula İnternet Hizmetleri 'nin müşteri takip sistemi tamamen otomatik olup,ödeme tarihi üzerinden 5 gün geçen ve hala ücreti ödenmeyen hizmetleri otomatik olarak durdurmaktadır.Hizmet durdurulmasını takip eden 15 Gün içerisinde de ödeme yapılmaması halinde kullanıcıya ait tüm bilgileri Ozkula İnternet Hizmetleri sunucularından silinmektedir.Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından Ozkula İnternet Hizmetleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. 
Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde Ozkula İnternet Hizmetleri kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar.Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir. 
PayPal ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı USD olarak hesaplanmaktadır.

Alan Adları; Ozkula İnternet Hizmetleri üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir.Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir.Ozkula İnternet Hizmetleri alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir.Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından Ozkula İnternet Hizmetleri sorumlu tutulamaz. 

Sistem kullanımı; Ozkula İnternet Hizmetleri sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler.Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa Ozkula İnternet Hizmetleri bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.Bu tür bir durumda Ozkula İnternet Hizmetleri müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir.Bu tür durumlarda Ozkula İnternet Hizmetleri para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir.Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır. 

Hizmet Kullanımı; Linux Hosting , Windows hosting hizmetlerin de dosya arşivi amaçlı kullanım kesinlikle yasaktır.Rar,zip,swf gibi dosya arşivleri tespit edildiği durumda hizmet geçici olarak durdurulur.Paylaşımlı hosting hizmetleri sadece web site dosyalarını barındırama amaçlı kullanılabilir. 

Linux Hosting ve Linux Reseller Paketlerinde Twitter,Instagram vb. takipçi/beğeni çekme/toplama gibi amaçlar için yazılılmış uygulamaların çalıştırılması kesinlikle yasaktır.Tespiti durumunda hesap suspend duruma alınmaktadır.

Linux Hosting ve Linux Reseller Paketlerin de Yandex Arama motoru dofollow/nofollow tarama yaptığı için yaşanan agrasif tarama sonucu sunucularda yavaşlık sorununa sebep olduğu için standart olarak engelli durumdadır.

Sitenizin Yandex botlarına açılmasını talep etmek için yazılı olarak beyanda bulunmanız gerekmektedir.Yazılı beyan sonrası tekrar aktif edilecek fakat performans sorunlarına sebep olması durumunda tekrar kapatılması mümkün olabilmektedir.

Yedekleme; Ozkula İnternet Hizmetleri tüm web hosting ve reseller hosting müşterilerinin hesaplarını (5 GB Alan Kullanımına kadar) haftalık periyodda yedeklemektedir.Fakat Ozkula İnternet Hizmetleri hiçbir zaman yedek alma zorunluluğunda değildir.Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür.Yedek alınmaması nedeniyle yaşanacak veri kayıplarından Ozkula İnternet Hizmetleri sorumlu tutulamaz. 

Yasadışı kullanım; Ozkula İnternet Hizmetleri 'ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez.Ozkula İnternet Hizmetleri suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma,bulgu sonucunda kapatma yetkisine sahiptir. 

Tehdit/Tehlike; Ozkula İnternet Hizmetleri servisleri kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü objenin sorumluluğu müşteriye aittir. Ozkula İnternet Hizmetleri bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir. 

Sahtekârlık; Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir obje ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip,yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak,bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır. 

Karalama / Kötüleme ; Müşteri sorumlulukları arasında firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında yada başka platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap sorgusuz ve sualsiz sunuculardan silinerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Hile; Ozkula İnternet Hizmetleri servisleri kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler "dolandırıcılık" olarak adlandırılıp, gerekli "yasal işlemler" uygulanır. 

E-mail / Haber Spam; Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır. 

Spam Kullanmak; Özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili Ozkula  İnternet Hizmetleri hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak " kesinlikle " yasaktır! 

Erişim; Ozkula İnternet Hizmetleri servislerini /adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak Ozkula İnternet Hizmetleri tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir. 

Marka gizlilik ilkelerinin ihlâli; Ozkula İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin/şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır . 

Kişisel verilerin derlenmesi; Ozkula İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır. 

Güvensiz Davranış; Ozkula İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi/işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır. 

Virüs Dağıtım; Kasıtlı olarak barındırılan virüs ve şahısların/firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek,olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların,dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız. 

Tescilli yazılımlar; Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulması sebebidir. 

Site içerikleri; Ozkula İnternet Hizmetleri Hosting ve reseller sunucularında Sunucu güvenliğini riske atacak dosyalar güvenlik duvarı tarafından otomatik olarak silinmektedir.Barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olmak zorundadır.Ozkula İnternet Hizmetleri sunucularında Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır.Ozkula İnternet Hizmetleri sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda Ozkula İnternet Hizmetleri hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar. 

Sunucu kullanımı; Ozkula İnternet Hizmetleri tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur.Ozkula İnternet Hizmetleri tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde Ozkula İnternet Hizmetleri sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. Ozkula İnternet Hizmetleri yetkililerine karşı uygunsuz,ahlaksız,saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz. 

Sunucu yönetimi; Ozkula İnternet Hizmetleri sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu webhosting türü yazılımın yönetimi müşteriye attir. 

Tüm Ozkula İnternet Hizmetleri müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda Ozkula İnternet Hizmetleri hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.

 
istanbul silueti hosting